Gyakran Ismételt Kérdések

^

Milyen típusú a lakóautó?

^

Milyen autópálya matrica kell az autóra?

A forgalmi engedély “J” jelű mezőjében M1 szerepel, tehát a lakóautó a személygépkocsik D1-es díjkategóriájába tartozik.
A szabályok azonban országonként eltérőek lehetnek, ezért kérlek megfelelően tájékozódj mielőtt külföldre indulnál.

^

Mennyit fogyaszt az autó?

Átlagban 12-13 liter fogyasztással kell számolni 100 kilométeren. A fogyasztás nagyban függ a terepviszonyoktól (pl. sok emelkedő) függ az időjárástól (pl. szembe szél, menet klíma használat nyáron, állófűtés hűvös időben), vezetési szokások…
A lakóautóval rohanni nem szabad. Utazósebessége 110 km/óra körül kellemes.

^

Milyen felszerelést vigyek magammal?

Mi már tudjuk hogy a ki- és bepakolás nagyon sok időt vehet igénybe. A lehető legjobb időkihasználás érdekében mi már az alap felszereltségben biztosítunk számodra egy csomó olyan dolgot, amire talán nem is gondolnál az utazás előtt. Ezen felül pedig bekészítünk neked minden extra felszerelést is, amit pluszban választhatsz ki egy listából, ezzel jelentős időt, energiát spórolunk meg neked.
Amit feltétlenül hozz otthonról: saját törölköző és ágynemű (nincs is annál jobb), pipere cuccok, gyógyszerek, ruhák, cipők, papucsok. Az ételeket az első kisboltban megveheted, és bepakolhatod az előhűtött hűtőszekrénybe.

^

Mit tartalmaz a felkészítési díj?

Az lakóautót minden útra külön felkészítjünk. Ez a szolgáltatási díj a következőket tartalmazza: feltöltött akkumulátorokat, gázpalackot,  előhűtött, hideg hűtőt, a guminyomás ellenőrzést, ablakmosó folyadék feltöltését, a víztartály feltöltését, tiszta, kitakarított állapotot kívül-belül.

^

Mik a bérlés feltételei?

A legtöbb információt megtalálod a bérleti szerződésben és a weboldalon.
Fontos tudnivaló, hogy a lakóautót csak 5 évnél régebbi jogosítvánnyal rendelkező személy vezetheti, szükséges továbbá az összes utazó személy érvényes személyi igazolványa, lakcímkártyája. Cégek esetén 30 napnál nem régebbi cégkivonat, aláírási címpéldány. Feltétel a 30%-os foglaló befizetése a foglalás után közvetlenül, a maradék 70% befizetése legkésőbb 15 nappal az indulás előtt. A helyszínen 350.000 Ft Kaució fizetendő. Ezenkívül egy kb 60 perces oktatáson kell részt venni. Az autóban kisállatot nem vihetsz magaddal, valamint a dohányzás is tilos!

^

Hogy alakul a fizetési ütemezés?

30%-os foglalót kell befizetni a foglalás után közvetlenül, a maradék 70%-ot pedig legkésőbb 15 nappal az indulás előtt. Átvételkor 350.000 Ft Kaució fizetendő. A lakóautó és tartozékai határidőre és sérülésmentes állapotban történő leadásakor ezt az összeget visszakapod!

^

Mennyi a minimum bérlési idő?

Elő- és utószezonban (szeptember 1 – május 31.) minimum 3 nap/ 2 éjszaka, főszezonban (június 1 – augusztus 31.) minimum 7 nap/ 6 éjszaka a bérlési idő.

^

Van-e kilométer korlátozás?

Igen, napi átlag 300 km engélyezett (pl. ha 3 napra bérled, akkor 3 x 300 km, azaz összesen maximum 900 kilométert tehetsz meg a bérleti időszak alatt.) Ha ennél többet mész, akkor 80 ft/km pótdíjat kell fizetned.

^

Hogyan lehet a lakóautót lefoglalni?

A lakóautót a legegyszerűbben és leggyorsabban a weboldalunkon keresztül online, számítógépről vagy telefonról lehet lefoglalni. pofon egyszerű kiválasztani a dátumot, és esetleg extra felszerelést foglalni. Természetesen mindenben segítünk, telefonon bármikor elér minket!

^

Hol tudom újra feltölteni a friss viz tartályt?

Kempingekben, lakóautó parkolókban és sok benzinkútnál is van lehetőség vizet tölteni. Minden kempingben van egy vagy több szervízpont, ahol a lakóautók vízzel való feltöltését, illetve a megtelt szennyvíztartály leeresztését el lehet végezni. A felsőbb kategóriás kempingekben minden parcellán megtalálható a vezetékes víz, így vízfeltöltéshez nem kell kiállni a járművel. A Stellplatz-ok majdnem mindegyike rendelkezik vízfeltöltési és szennyvíz leeresztési lehetőséggel.

^

Hol ereszthetem le a “szürke” vizet?

Minden kempingben (általában a vizesblokkok környékén) megtalálhatóak az ürítő helyek. Nyugat-Európában autópályák, nagyobb bevásárlóközpontok, és városi bevezető utak környékén is számos, táblával is jelzett ürítő pont van. A felső kategóriás kempingekben a parcellák teljesen vagy részben csatornázottak, így az autó szennyvíztartályát egy cső segítségével össze lehet kötni a kemping csatorna rendszerével.

^

Van hátul is biztonsági öv?

Igen, az autóban menetirányban 2 db 3 ponton, menetiránnyal háttal 2 db 2 ponton rögzített biztonsági öv található!

^

Tudnak-e ajánlani úticélt?

Természetesen rengeteg helyet tudunk ajánlani, ahol már mi is jártunk. Honlapunk egyre bővül újabb és újabb blog bejegyzésekkel!

^

Van-e autópálya matrica az autón?

Az autón mindig van érvényes magyarországi országos autópálya matrica.  Az autót velünk egyeztetve az EU területére is elviheted, azonban minden külföldi autópálya díjat magadnak kell fizetned (az utad végén pedig minden ezzel kapcsolatos blokkot/számlát nekünk leadni).

^

Milyen közlekedési szabályok vonatkoznak a lakóautóra?

A lakóautó a személygépjárművek kategóriájába tartozik, tehát ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá is pl. sebességkorlát tekintetében. 2 dologra azonban figyelni kell: 1. az össztömeg nem haladhatja meg a 3,5 tonnát, 2. a magassága 3,2 méter, ezért a magasságkorlátozó táblákra is figyelni kell!

^

Biztosítva van-e az autó?

Természetesen van Assistance szolgáltatással egybekötött Kötelező Gépjármű Felelősségbiztosítás az autón, mely az Európai Unió területére érvényes. Ez nálunk az Alap árban már benne van! Casco nincsen, bízunk Benned és magunkban!

^

Milyen felszerelések van benne az alap bérleti díjban?

Nálunk nagyon sok minden benne van már az alap árban, IDE kattintva tudod megnézni részletesen.

^

Milyen felszereléseket lehet pluszban bérelni?

Nagyon sok extra közül válogathatsz! Mi már beszereztünk magunknak egy csomó mindent, ami komfortossá teszi a nyaralást! Ne vedd meg, bérled inkább ki! Itt megnézheted a részletes listát ITT.

^

Hol lehet megállni lakóautóval?

Lakóautóval érdemesebb kempingben megállni, mert ez a legbiztonságosabb és a legkényelmesebb verzió. Esetleg megállhatsz “Stellplatz”-on is, magyarul lakóautó parkolóban, ami kifejezetten lakóautók megállására szolgáló elkülönített biztonságos parkoló, áramcsatlakozási-, vízfeltöltési-, és szennyvíz leeresztési lehetőséggel. Itt azonban nem pakolhatsz ki a kocsi mellé, nem főzhetsz kültéren. Vannak jobban felszerelt, több szolgáltatást nyújtó, ezért drágább Lakóautó parkolók is: itt van lehetöség folyamatos áramcsatlakozásra illetve WC és zuhanyzó használatára is, sok közülük ingyenes vagy fizetős Wifi szolgáltatással is rendelkezik. Ezek a költsége 10-25 EUR/nap. Több olyan okostelefonos applikáció is létezik, amelyek tartalmazzák ezeket a Lakóautó parkolókat azok teljes leírásával, infrastruktúrájuk felsorolásával, értékeléssel, képekkel illetve a jobbak beépített navigációjukkal el is vezetik a felhasználót a kiválasztott helyre.
Figyelem, Európa sok országában tilos a vadkempingezés/ biwakolás (pl Horvátország, Ausztria egyes részei)! Bár a lakóautósok „megtűrt” jelenségei a tengerpartoknak, történelmi városok melletti területeknek, de ahol táblával is jelzik a tiltást, ott semmi esetre sem szabad, még egy-két órát sem eltölteni. Indulás előtt tájékozódj, hogy elkerüld az esetleges pénzbüntetést!

^

Mennyi a kaució?

A kaució 350.000 Ft, melyet átvételkor a helyszínen készpénzben kell megfizetni.
A lakóautó és tartozékai határidőre és sérülésmentes állapotban történő leadásakor ezt az összeget visszakapod!

^

Mi történik, ha késve érek vissza?

A késésed akadályozhatja vagy késleltetheti a következő bérlő indulását, ezért a visszaérkezési idöt igyekezz betartani! Maga a kipakolás, a  takarítás valamint az átadás is időt vesz igénybe! Kérlek minden esetben értesíts minket telefonon, ha úgy látod késni fogsz!  1 órát meghaladó késés után fél nap, 2 órát meghaladó késés után 1 napi bérleti díjat kell felszámolnunk!

^

Mennyi ideig elég a friss víz?

A frissvíz tartályunk 120 liter kapacitású. Induláskor ezt ¾éig töltjük fel, hogy elkerüljük a felesleges plusz súlyt. A vízkészlet fogyása nagyban függ a személyek számától és a használat sűrűségétől. Ha 4 személy minden nap használja a vizet gyors zuhanyzásra, kéz/fog mosásra, wc-öblítésre esetleg 1-1 mosogatásra, akkor 2, max 3 napra elegendő a víz mennyisége. Tapasztalatból tudjuk, hogy a legtöbb kemping fürdője/mosdója tiszta, ezért a fürdést, mosogatást érdemesebb ott intézni. Ajánlatos a WC használatot is szükség esetére korlátozni, mert viszonylag hamar megtelik a WC kazetta, ezután gondoskodni kell a szakszerű ürítésről! 

A felsőbb kategóriás kempingekben minden parcellán megtalálható a vezetékes víz, így vízfeltöltéshez nem kell kiállni a járművel.

^

Mennyi idő alatt telik meg és hol üríthetem ki a WC tartályt?

A WC kazetta viszonylag hamar megtelik, pl ha egy 4 tagú család minden kis- és nagydolgát az autóban végzi el, a tartály 1 nap alatt megtelik és piros fénnyel jelez. Ezután tilos tovább használni, azonnal üríteni kell!

A WC kazetták tartalmát kizárólag az ürítő helyeken szabad kiönteni! Figyelem, a WC kazetták tartalma agresszív anyagokat tartalmaz, ezért azt a szabadba kiönteni szigorúan TILOS! Sok európai országban súlyos büntetést von maga után a szabálytalan ürítés. Ha nincs más lehetőség, akkor a kazetta tartalmát egy nyilvános wc-be öntsd ki, majd gondoskodj a kiöblítéséröl is.

Rendeléseket 24/7-ben fogadjuk
+36 20 9816 660
+36 20 425 8160

camper4you2024@gmail.com

+36 20 9816 660

Itt találsz minket: